Menighetsutflukt til Karlsvika på Kristi himmelfartsdag

Utflukt til Karlsvika naturskole for St. Olav menighet, Kristi himmelfartsdag 2018

Torsdag 10. mai (Kristi himmelfartsdag) arrangerer katekeselærerne utflukt til Karlsvika naturskole som ligger nord for Skallevoldstranda på vei mot Åsgårdstrand med nydelig utsikt mot Oslofjorden (kart fra St. Olav kirke til Karlsvika her).

Utflukten er både for familiene med barn i katekesen og for alle andre i menigheten som har lyst til å være med. Vi håper mange blir med på denne familieturen for alle familiene i menigheten, som også er en tur for hele menigheten som en stor familie med folk i alle aldre.

Vi reiser til Karlsvika etter høymessen kl. 11, dvs. ca. 12.30. Vi har leid Karlsvika hele dagen, men regner med utflukten varer til ca. 16.00, alt etter været. Vi spiser medbrakt mat når vi kommer frem. Deretter har vi natursti og ulike leker før vi til slutt koser oss med felles kakebord. Hvis regnet pøser ned, vil vi samles for mat og hygge i menighetssalen i stedet.

Alle må ta med:
– mat, f.eks. grillmat (vi fyrer opp store griller på stedet)
– bestikk, tallerken o.l. til maten
– drikke, inkludert kaffe om en ønsker det
– en kake eller noe annet godt til et felles kakebord (vi kjøper inn engangstallerkener til kakebordet)
– gjerne campingbord eller -stoler eller sitteunderlag (det finnes noen benker der, men ikke nok til alle)
– klær etter vær

Hvis noen har behov for skyss, eller har andre spørsmål, ta kontakt med Sigurd.Hareide@gmail.com (975 21 845).

Vi håper mange blir med og at utflukten blir en flott dag for alle!
Hilsen katekeselærerne

 

Adressen til Karlsvika:
Karlsvika naturskole, Karlsvikveien 26, 3150 Tolvsrød