Sr. Karolina forlater Tønsberg etter 17 år

Foto: Petter T. Stocke-Nicolaisen

Søster M. Karolina Bogoczová som har tilhørt St. Elisabethsøstrenes kommunitet i Tønsberg og vår menighet siden 1. august 2006, skal fra 1. september 2023 være priorinne ved St. Elisabethhjemmet i Tromsø. I de 17 årene hun har virket i Tønsberg har hun bidratt på svært mange måter i St. Olav menighet ved siden av jobb som sykepleier og plikter i kommuniteten. Ved kirkekaffeen søndag 27. august vil menigheten takke henne for hennes lange og trofaste tjeneste!
Bli med på å takke sr. Karolina og ønske henne lykke til videre!

Samtidig som sr. Karolina forlater Tønsberg, er sr. M. Natanaela Hess utnevnt til priorinne for kommuniteten i Tønsberg og til junioratsmesterinne. Vi ønsker henne velkommen til St. Olav kirke, og gleder oss til å bli kjent med henne.